Biskop Herborg besøker Overhalla og Høylandet sokn

Fra 7. til 12. juni visiterer biskop i Nidaros, Herborg Finnset, Overhalla og Høylandet sokn. Visitasen avsluttes med visitasgudstjeneste i Ranem kirke 12.juni kl. 11.00.

Biskop Herborg besøker Overhalla og Høylandet sokn

Tirsdag 7.juni hilser biskopen i åpningsgudstjenesten, som skal forrettes av prost Frode Askekjær. Gudstjenesten finner sted kl. 09.00 i Høylandet kirke. Alle ønskes velkommen til feiring. 

Samtaler og bønn

Biskopen skal også ha samtaler med kirkelig ansatte, kommune og menighetsrådene i løpet av visitasen. I tillegg skal biskopen tirsdag også delta på lygar- og fortellingsstund på butikken på Kongsmoen kl. 17.30. Her er det også anledning til å delta for de som har lyst. 

Både onsdag og torsdag er det morgenbønn i henholdsvis Skage og Ranem kirker kl 08.30.

Onsdagen avsluttes kl. 18 med Kulturkveld ved Overhalla barne- og ungdomsskole (Horisonten). Disse tre arrangementene er også åpne for alle som har anledning.

I tillegg skal biskopen møte ulike deler av samfunns- og organisasjonsliv.

Visitasgudstjeneste

Visitasen avsluttes med visitasgudstjeneste søndag 12.juni kl. 11.00 i Ranem kirke. Det er prost i Namdal prosti som forretter gudstjenesten. Biskop Herborg skal preke, døpe og lyse velsignelsen. 

Etterpå blir det kirkekaffe og visitasmøte på Frivilligsentralen. Biskopen holder sitt visitasforedrag og leder visitasmøtet.

 

Beklager, men vi kan ikke finne din posisjon pga instillingene i nettleseren din. Du må tillate autolokasjon for å kunne benytte denne funksjonaliteten:

Se instruksjoner for din nettlester under:

Internet explorer

Internet options / Privacy / Location / klikk på "Clear sites"

Chrome

Settings / Advanced / Priacy and security / Content settings / Location -> Fjern "kirken.no" fra blokkert-lista

Firefox

Options / søk etter "location" / settings / Fjern "Kirken.no" fra blokkert

Safari

Settings for this website / Location -> "Allow"